Jdi na obsah Jdi na menu
 


Publkace Kruštíky České republiky

11. 2. 2013

 

Za lesními orchidejemi s novou knihou Kruštíky České republiky

11.1.2013

 

 

Kniha Kruštíky České republiky od našich předních odborníků na tyto rostliny Petra Batouška a Zdeňka Kežlínka podrobně popisuje všech osmnáct druhů kruštíků, vyskytujících se v České republice. Přidává také informace o jejich křížencích a dále druzích, které by se u nás teoreticky vyskytovat mohly, ale zatím nebyly nalezeny. Ke každému druhu je publikováno několik barevných fotografií včetně detailních snímků květů i nákresy napomáhající jeho správnému určení. Nechybí ani informace o ohrožení a ochraně těchto vzácných rostlin, a také určovací klíč. Jde o vůbec první kompletní a takto podrobné zpracování kruštíků v České republice. Knížku proto jistě uvítají profesionální i amatérští botanici a přátelé přírody.

Vydání publikace bylo finančně podpořeno v rámci Národního programu ČSOP Ochrana biodiverzity, ve kterém je každoročně realizováno více než 200 projektů zaměřených na mapování, praktickou ochranu a osvětu rozmanitostí naší přírody. Tento program financují Ministerstvo životního prostředí a Lesy České republiky, s.p.

Možnost zaslat poštou, za podmínky platby předem složenkou, nebo vložení částky do doporučeného dopisu. Napište na  horepnik_csop@centrum.cz

Cena jednoho výtisku 50,-Kč,

poštovné a balné 1ks 22 Kč,  2-3 ks 28 Kč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář